Dział sałatkowy i powstające w nim sałatki, to ta strefa kuchni Afterfit Catering, którą wielu Klientów lubi najbardziej. Sympatią darzą ją również pracujące tu Dietetyczki. Pożywne i smaczne posiłki nie obciążają układu pokarmowego oraz dostarczają tego, czego organizm potrzebuje, by prawidłowo i wydajnie pracować od rana, w ciągu dnia, a także przed i po popołudniowym treningu. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które można przygotować w swojej kuchni, gdy akurat naszej firmy nie ma obok. Poniższe przykłady Klienci znajdą także w naszym menu. Przedstawiamy 10 przepisów na genialne sałatki! 

1. Sałatka z dynią i rostbefem Cook it lean

Większość mężczyzn uważa, że sałatki nie są dla nich, ponieważ nie dostarczą im niezbędnej energii. Może i coś w tym jest. Jednak należy pamiętać, że tego typu posiłki, to uzupełnienie zbilansowanego jadłospisu. Dynia jest źródłem cynku. Pierwiastka, który mężczyźni powinni docenić. Wpływa bowiem na ich płodność, a także poprawia życie seksualne. Warzywo to  w obecności rostbefu nie wygląda już tak nudno. Czerwone mięso dostarcza nie tylko wspomnianego białka, ale i żelaza, które poprawia jakość hemoglobiny, co wpływa kolejno na wydolność organizmu. Ileż korzyści!

Sałatka potreningowa

Pełen przepis znajdziecie na http://cookitlean.pl/przepisy/salatka-z-dynia-rostbefem/
Facebook COOK IT LEAN
Instagram COOK IT LEAN

2. Sałatka nicejska wg Kwestia Smaku

Sałatka nicejska, to propozycja, która dość często znajduje miejsce w naszym menu. Wynika to z wartości odżywczych, jakich dostarcza. W tym posiłku mamy bardzo zbliżony stosunek białka zwierzęcego do roślinnego. Wiele osób wciąż popełnia błąd, wynikający z dostarczania aminokwasów jedynie pochodzenia zwierzęcego. Zapomina się, że prawidłowy stosunek jednych do drugich powinien wynosić 1:1.

Mówiąc o spożywaniu dwóch porcji ryb tygodniowo, dietetycy nie mają na myśli parowanego fileta z ćwiartką cytryny za każdym razem. Nie zapominajmy o różnych sposobach obróbki kulinarnej! Uzupełniajmy jadłospis  także w produkty rybne. Nie ma być mdło, a smacznie i zdrowo! Nie popadajmy w skrajności. Tuńczyk w oleju czy sosie własnym nie traci swoich wartości odżywczych po “zapuszkowaniu”. Nadal dostarcza pewnych ilości witaminy D, kwasów nienasyconych lub bardziej znanych wszystkim kwasów omega – 3. Idealnie pasuje do sałatek, dań z makaronów i innych. Przygotujcie sałatkę nicejską wg tego przepisu, a całą odpowiedzialność za wszelkie doznania kulinarne bierzemy na siebie!

Sałatka proteinowa

Pełen przepis znajdziecie na
http://www.kwestiasmaku.com/blog-kulinarny/salatka-nicejska-z-grillowanym-tunczykiem-i-jajkiem
Facebook KWESTIA SMAKU
Instagram KWESTIA SMAKU

3. Sałatka ziemniaczana wg niebo na talerzu

Często na redukcji unikamy ziemniaków, które są źródłem skrobi, a więc łatwo przyswajalnych węglowodanów. Jednak z punktu widzenia dietetyka, należy uznać taki posiłek za odpowiedni po intensywnej aktywności fizycznej. Naszym celem jest bowiem  uzupełnienie w tym momencie źródeł glikogenu znajdującego się naturalnie w naszych mięśniach, wątrobie czy krwi. Nie bójmy się ziemniaków. Poza niepożądanym dla wielu makroskładnikiem (niesłusznie), dostarczają także witamin tj. C, A, PP, K czy z grupy B.

Sałatka przed treningiem

Pełen przepis znajdziecie na http://niebonatalerzu.blogspot.com/2013/07/saatka-ziemniaczana.html
Facebook NIEBO NA TALERZU
Instagram NIEBO NA TALERZU

4. Sałatka z cieciorką, brokułem i suszonym pomidorem

Ciekawym elementem tego posiłku są suszone pomidory. Olej może i nie jest niskokaloryczny, ale stanowi idealne urozmaicenie dań. Warto zaznaczyć także, że niedocenione suszone pomidory, to źródło potasu. Podczas aktywności fizycznej poziom zarówno sodu, jak i potasu spada, dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom tych pierwiastków w organizmie człowieka. Suszone pomidory, to idealny potreningowy wybór.

Sałatka dla osób aktywnych

Pełen przepis znajdziecie na http://gotujzdrowo.com/salatka-z-cieciorka-brokulem-i-suszonym-pomidorem/
Facebook GOTUJ ZDROWO
Instagram GOTUJ ZDROWO

5. Sałatka z łososiem, grejpfrutem i szpinakiem

Ta sałatka, to idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają słodko – kwaśne połączenia. Łosoś, jako tłusta ryba idealnie komponuje się z chrupiącym szpinakiem oraz kwaśnym i charakterystycznym grejpfrutem. Wasze kubki smakowe oszaleją! “Ucieszy się” także organizm. Dlaczego?

Łosoś, to doskonałe źródło NNKT. Mimo swojej wysokiej ceny i złej sławy (rzekomo wysokie stężenie metali ciężkich), powinien znaleźć się 3 – 4 razy w miesiącu w naszym jadłospisie. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe o których wspomnieliśmy pozytywnie wpływają na układ nerwowy (przewodnictwo nerwowe), a także jak wskazują badania naukowe wspomagają procesy odchudzania. Na tym polega także fenomen diet wysokotłuszczowych. Źródłem tłuszczów w diecie jest nie jak się wydaje tłuste mięso, a oleje roślinne, awokado czy orzechy.

Ta sałatka zawiera także w swoim składzie sezam, który jest pełen minerałów. Mimo kaloryczności dostarcza takich pierwiastków jak: wapń, żelazo, cynk, magnez, fosfor i wiele innych. Oczywiście, 600 kcal w 100 g produktu, to nie mało. Ale kto zjada 100 g sezamu? Do przygotowania takiej sałatki wystarczy łyżka produktu.

Sałatka na redukcję

Pełen przepis znajdziecie na http://gotujzdrowo.com/salatka-z-lososiem-i-szpinakiem/
Facebook GOTUJ ZDROWO
Instagram GOTUJ ZDROWO

6. Mistrzowska sałatka z bobu i awokado by Jadłonomia

Czy wiesz, że niespełna 100 g bobu pokrywa 100% zapotrzebowania na kwas foliowy dziennie? Związek ten jest niezbędny do prawidłowego rozwoju komórek. Powinny zwrócić na niego uwagę kobiety planujące potomstwo, a także w ciąży. Nie oznacza to, że mężczyźni nie muszą uwzględnić go w prawidłowo zbilansowanym jadłospisie.

Na niedobór kwasu foliowego narażeni są szczególnie: osoby palące, a także spożywające alkohol, kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, osoby korzystające z solarium, panie w ciąży, noworodki, dziewczęta w okresie dojrzewania, osoby stosujące leki przeciwpadaczkowe, zmagające się z niedoborami żywieniowymi wynikającymi ze złej diety oraz chorób układu pokarmowego. 

Jadłonomia, jako blog stricte wegański proponuje idealnie zbilansowane przepisy pod względem makroskładników. Warto więc wchodzić na tę stronę, by inspirować się bezmięsnymi, lecz wciąż wartościowymi propozycjami dań. Nie przepadasz za tą formą pozyskiwania informacji? Autorka bloga jest także autorką kilku książek kulinarnych. Może zaopatrzysz się w jedną z nich? My na stanie mamy wszystkie!

Sałatka wegańska

Pełen przepis znajdziecie na http://www.jadlonomia.com/przepisy/mistrzowska-salatka-z-bobu-i-awokado/
Facebook JADŁONOMIA
Instagram JADŁONOMIA

7. Sałatka Cezar wg Olgi Smile

Przepis na makaron z boczkiem od Afterfit Catering zyskał ogromne zainteresowanie, dlatego postanowiliśmy uwzględnić w naszych dzisiejszych propozycjach kolejną sałatkę z boczkiem. Sałatka Cezar wg Olgi Smile, to przepis dla osób, które lubią tradycyjną i smaczną kuchnię bez “udziwnień”.

Pierś z kurczaka, jaja i boczek, to produkty dla tych, którzy stosują dietę białkowo – tłuszczową. Należy jednak pamiętać, że obok takich artykułów powinny znajdować się świeże warzywa, owoce oraz zioła i przyprawy. Te ostatnie choć niedocenione, odgrywają dużą rolę w przebiegu pracy układu pokarmowego. Regulują trawienie, zwiększają przyswajanie składników odżywczych oraz wspomagają wydalanie produktów przemiany materii.

Pyszna sałatka potreningowa

Pełen przepis znajdziecie na http://www.olgasmile.com/salatka-cezar.html
Facebook OLGA SMILE

8. Sałatka z kurczakiem, pomarańczami i serem pleśniowym

Dla koneserów sery pleśniowe to idealna przystawka czy dodatek do wina,  innych smak i aromat odurza i zniechęca do jakiejkolwiek konsumpcji. Afterfit Catering nimi nigdy nie gardzi i często bilansuje tą grupą produktów swoje menu. Co w nich jest takiego nadzwyczajnego? Wydawałoby się, że nic. A jednak…

Sery pleśniowe są źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych. Zaraz ktoś oburzony stwierdzi, że przyczyniają się do chorób sercowo – naczyniowych jak np. miażdżyca. Oczywiście! Nie zmienia to faktu, że nasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne w naszej diecie, chociażby dlatego, że nadają sprężystość komórkom, a to sprawia, że do ich jądra nie przedostają się różne “dziwne rzeczy”. Ich spożycie jest wyjątkowo ważne w przypadku diet roślinnych, gdzie źródła nasyconych kwasów jest zredukowane praktycznie do zera (pochodzą one głównie z produktów zwierzęcych).

Przepis na sałatkę przed treningiem

Pełen przepis znajdziecie na http://www.kuchniabazylii.pl/2016/02/salatka-z-kurczakiem-pomaranczami-i-serem-plesniowym/
Facebook KUCHNIA BAZYLII
Instagram KUCHNIA BAZYLII

9. Sałatka z bulguru i ciecierzycy

Wielu naszych Klientów stwierdziło, że do momentu, gdy nie zjedli naszych posiłków z użyciem bulguru czy  kaszy pęczak nie przepadali za tą grupą produktów. I my uwielbiamy te przepisy! W ostatnim czasie w naszym menu znalazła się sałatka z bulguru i ciecierzycy.

Kasza ta wyróżnia się swoimi właściwościami oraz wartościami odżywczymi na tle innych kasz. Jest źródłem błonnika, potasu, fosforu czy magnezu. Nie brzmi to jakoś wyjątkowo, dopóki nie podkreślimy, że zawartość tych pierwiastków w 100 g produktu jest nawet 4 razy większa niż w innych kaszach. Skoro mówimy o kaszy, to powinniśmy powiedzieć także o drugim “bohaterze” naszej sałatki – ciecierzycy.

Ciecierzyca zwana inaczej cieciorką lub grochem włoskim, to źródło białka roślinnego. W 100 g produktu znajdziemy nawet 9 g tego pożądanego przez wielu makroskładnika. Dodatkowo cieciorka dostarcza witamin i minerałów tj.: potas, C, A, K czy z grupy B oraz wapń, żelazo, magnez, cynk i fosfor. Brzmi nieźle, prawda?

Przepis na sałatkę po treningu

Pełen przepis znajdziecie na http://whiteplate.com/2008/04/salatka-z-bulguru-i-ciecierzycy/
FACEBOOK WHITEPLATE
Instagram WHITEPLATE

Przykłady podane powyżej to jedynie propozycje sprawdzonych i ciekawych sałatek. Internet, aż kipi od masy pomysłów na nietypowe posiłki. Sami inspirujemy się znanymi blogami kulinarnymi, by wciąż urozmaicać diety. Powyższe propozycje są sprawdzone i naprawdę smaczne. Nie wierzysz? Sprawdź! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *