Często pomiędzy dietetykami a trenerami personalnymi można wyczuć napięcie wynikające z niepisanej rywalizacji. Pojawia się tu często problem ingerencji w kompetencje drugiej strony. Dietetyk staje się trenerem, a trener żywieniowcem. Tutaj Drodzy Koledzy z branży, warto zastanowić się nad tym, czy tak naprawdę chęć zysku powinna zabijać pasję, jaką wielu z nas ma oraz naruszać dobro Podopiecznego. Szczególnie, że razem możemy dwa razy więcej.

Mimo, iż jestem dietetykiem sportowym, nigdy nie czułam się kompetentna by udzielać rad odnośnie treningów. Nie znam się kompletnie na stronie praktycznej, a więc pozostanę przy fizjologii i tym, jak nasz organizm pracuje, gdy dane ćwiczenia wykonujemy. Zebrałam ‘do kupy’ przemawiające do mnie merytorycznie 7 vlogów Trenerów Personalnych, które poleciłabym bez wahania. Oto one.

1. FIT KOBIETKA MARTA ORŁOWSKA, CZYLI NIEPOZORNE ROZPOCZĘCIE RANKINGU TOP 7 VLOGÓW TRENERÓW PERSONALNYCH

Marta posiada nie tylko olbrzymią wiedzę merytoryczną, co widać po jej wypowiedziach, ale i w prosty oraz przystępny sposób tłumaczy Kobietom, jak funkcjonuje ich organizm. Swój kanał skierowała stricte do płci żeńskiej, co pozwala jej skupić wokół siebie grupę docelową.

Jako trener personalny i instruktor siłowni pomaga Paniom osiągnąć swój cel. Nie oznacza to oczywiście, że Panowie nie mają szans umówić się z Martą na konsultację. Jako Dietetyk, polecałabym jednak Martę Kobietom, które ze względu na wewnętrzne blokady, mają opór, by rozpocząć treningi. Myślę, że to idealna osoba właśnie do takich “zadań specjalnych”.

Instagram: https://www.instagram.com/trener_mart…

Facebook: https://www.facebook.com/trenermartao…

2. MONIKA KOŁAKOWSKA

Monika nie ma litości dla swoich Podopiecznych. Energia, jaką tryska – zaraża. W pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zyskuje w moich oczach tym, że poza przykładowymi treningami, jakie wykonuje na swoim kanale, nagrywa także filmy, w których subiektywnie odnosi się do metamorfoz, w tym także swojej.

Może nie zarzuca nas akademicką wiedzą, której w większości i tak nie zrozumiemy, ale stosuje ją w swojej pracy. O dużym dystansie do siebie świadczą chociażby filmy, w których omawia błędy na swoim przykładzie. Jeśli chcemy po prostu “działać”, ćwiczyć w warunkach domowych, to kanał Moniki idealnie się do tego nadaje.

Instagram: https://instagram.com/monikolakowska/

Facebook: https://www.facebook.com/kolakowskafit

3. MARTA HENNING “CODZIENNIE FIT”

Ta mała, niepozorna blondyneczka poszła o krok dalej. Poza kanałem youtube, który subskrybuje ponad 37 tysięcy osób, wydała książkę pt. “Codziennie fit”. Premiera miała miejsce 24 maja 2017 roku, a więc jest to nowość na sklepowych półkach. Pozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą żyć zdrowo i jak mówi tytuł być po prostu “fit”.

Książka zawiera wiele cennych merytorycznych informacji, których autorka nie ma jak przekazać podczas intensywnych ćwiczeń, ale i przykładowe plany treningowe oraz rady związane z  motywacją. Reasumując dotyka problemów znanych nam wszystkim.

Instagram: https://www.instagram.com/codziennie_fit/?hl=pl

Facebook: https://www.facebook.com/codzienniefit/?ref=br_rs

4. KASIA BIELECKA

Kasia, jako trener wyróżnia się dyscypliną w której jest naprawdę dobra! Trenuje pole dance od kilku lat i jest wierna swojej pasji. Na youtube walczy z hejtem jaki dotyka ten sport. Jako instruktorka pokazuje, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w technikę pole dance. Mówi o siniakach, obtarciach, a także bólu jaki towarzyszy treningom. To tylko świadczy o tym, jak mało nadal wiemy o tej dyscyplinie. Kasia znalazła się w tym rankingu ze względu na fakt, że łamie stereotyp treningów na siłowni. Pokazuje, że dbać o sylwetkę można także na sali treningowej, na której jest po prostu, albo i aż rurka.

Instagram: https://www.instagram.com/kasiabielecka_/

Facebook: https://www.facebook.com/bieleckakasia/?fref=ts

5. PIOTR “Szmexy” TOMASZEWSKI

Piotr “Szmexy” Tomaszewski, to kolejny autor vloga godnego uwagi. Porusza na nim tematy mniej kobiece, aczkolwiek stricte tematyczne. Na kanale znajdziemy video omawiające zagadnienia związane z żywieniem i suplementacją. Już niedługo będzie miała miejsce premiera ebooka Piotrka, w którym zawarte będą podstawowe i niezbędne informacje dotyczące codziennych treningów oraz odżywiania. Czekamy z niecierpliwością.

Instagram:  https://www.instagram.com/s…

Facebook: https://www.facebook.com/PiotrSzmexyTomaszewski/?fref=ts

6. MARIUSZ MRÓZ

Zdrowy rozsądek Mariusza, jakim się kieruje w pracy z Podopiecznymi sprawia, że zyskuje on coraz większą ilość fanów. Co więcej, Mariusz nie zarzuca swojego fp zbędnymi informacjami. Posty są konkretne i odnoszą się treścią w większości do efektów jego pracy. Nieco więcej dowiemy się z kanału, gdzie motywuje, a także przekazuje wiele cennych informacji dotyczących żywienia i treningów. Widać, że jest osobą rzeczową i konkretną, dlatego też takim Klientom będzie bardzo odpowiadał.

Instagram: https://www.instagram.com/trenermariuszmroz/

Facebook.com: https://www.facebook.com/trenermariuszmroz/?fref=ts

7. JACEK BILCZYŃSKI – ZAMKNIĘCIE RANKINGU TOP 7 VLOGÓW W WYKWINTNYM STYLU

Ten profil obserwuje się z wielu względów. Prawda, Drogie Panie? Niemniej, sposób bycia Jacka sprawia, że zaraża swoją pasją. Na youtubie znajdziemy kilka playlist. Jedne odnoszą się do podróży i stylu życia, inne do części zawodowej trenera. Mnie bardziej interesuje ta druga. Jak wcześniej wspomniałam, nie zajmuję się techniką ćwiczeń. Myślę, że od Jacka każdy laik może wiele się nauczyć. Warto również wspomnieć, że Trener i dietetyk gwiazd ma na swoim koncie takie książki jak Fit jest sexy (ponad 50 000 sprzedanych pozycji!)i “Fit od kuchni”. Warto się w nie zaopatrzyć.


Instagram: https://instagram.com/bilcz..

Facebook: http://on.fb.me/1lEd6O7

Tym akcentem zakończymy nasz ranking. Pamiętajcie, że nie ma UNIWERSALNEGO trenera, tak, jak nie ma UNIWERSALNEGO dietetyka. Warto szukać, pytać o specjalizacje i rozpocząć współpracę z taką osobą, która będzie odpowiadała nam od stóp do głów. Jest to o tyle ważne, że tego typu działania w większości są długoterminowe. Nie zakańczają się na jednej konsultacji. Tym bardziej ważne, by nasz dietetyk/trener miał do nas podejście.

Aleksandra Łuczak – dietetyk sportowy

Przyłącz się do konwersacji

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *