Właśnie zaczyna się pora roku, która kojarzy się z ciepłą herbatką, kocykiem i zaleganiem na kanapie. Wcześnie robi się ciemno. Na zewnątrz jest chłodno, a do tego często pada deszcz i wieje silny wiatr. Jak w takich warunkach znaleźć motywację do biegania? Zacznijcie biegać jesienią! – Radzą zabiegane.com.

JEST JEDNA ZŁOTA RADA – NIE MYŚLEĆ ZA DUŻO, TYLKO UBRAĆ SIĘ W SPORTOWE CIUCHY I WYJŚĆ NA TRENING! 

Wbrew pozorom jesień jest doskonałą porą roku na bieganie w plenerze. Nie jest gorąco, nie ma też mrozu… Można by rzec, że pogoda jest optymalna do uprawiania tego sportu.  Wystarczy zrobić małą rozgrzewkę, włączyć ulubioną muzykę i biec przed siebie.

Jeśli dodatkowo macie możliwość, aby biegać w ciągu dnia, skręćcie do pobliskiego parku czy lasu. Cudowne kolory, kasztany i zapach wilgotnych liści naprawdę dodają energii. Można poobcować trochę z naturą, dotlenić organizm i dobrze się wyciszyć.

zacznijcie biegać jesienią afterfit catering

TAK, BIEGANIE CUDOWNIE ODSTRESOWUJE! ZACZNIJCIE BIEGAĆ JESIENIĄ!

Badacze z Harvardu potwierdzili naukowo, że biegacze rzadziej miewają depresję, problemy ze snem i są bardziej odporni na stres. Nawet niewielkie sukcesy, które odnosicie podczas uprawiania sportu, pozwalają zbudować poczucie własnej wartości. Jeśli coś Wam się udaje, jesteście po prostu szczęśliwsi.

zacznijcie biegać jesienią afterfit catering

A co to znaczy, że bieganie odstresowuje?

Spróbujcie wykonać na sobie test. Po trudnym „psychicznie” dniu, idźcie na trening. Ale na taki, na którym dacie sobie naprawdę spory wycisk. Zobaczycie jak momentalnie uleci z Was stres, endorfiny sprawią, że będziecie szczęśliwsi, a wszystkie problemy okażą się błahe. Bo to właśnie kortyzol (hormon stresu) odbiera ochotę do pracy i wywołuje poddenerwowanie. Zaś endorfiny biegowe mają działanie opioidowe, dzięki którym jesteście zrelaksowani, weseli i gotowi do działania. I tym o to sposobem zapomnicie o „jesiennej depresji”.

Bieganie ma nieoceniony wpływ na zdrowie.

Ruch jest niezbędny do życia (o czym niektórzy zapominają). Wspomaga krążenie, redukuje tkankę tłuszczową, obniża ciśnienie, obniża poziom cholesterolu, chroni więc przed chorobami cywilizacyjnymi.  Jak więc nie biegać?

CHCECIE BYĆ W FORMIE? ZACZNIJCIE TRENOWAĆ JESIENIĄ!

Często motywują zdjęcia znajomych, którzy z uśmiechem na ustach, chwalą się zdobytymi na zawodach medalami. Włącza się wiec myśl – też chciałbym wystartować. Najchętniej na wiosnę. No cóż, bez treningu nic się nie uda, a im wcześniej nauczycie się regularnie biegać, tym szybciej przybliży to Was do celu – ukończenia pierwszych zawodów biegowych na wiosnę i to z uśmiechem na ustach, a nie grymasem niezadowolenia i głosem gdzieś z tyłu głowy: „jakbym na jesieni zaczął trenować, to byłoby mi łatwiej zdobyć ten medal”.

zacznijcie biegać jesienią afterfit catering

Niby zawsze możecie poleżeć pod kocykiem, myśląc, że wrócicie do biegania na wiosnę, jednak tzw. „kac moralny” z powodu nieróbstwa i późniejsze, wiosenne bieganie z językiem do pasa, z powodu braku formy, powinno dać Wam do myślenia.

Wzmocnicie swój charakter.

A może nie? Skoro przetrwacie jesienne treningi, w zimnie i słocie, to już wszystko Wam się uda. Satysfakcja gwarantowana!

To jak? Wkładacie buty i lecicie przed siebie? Po formę, zdrowie, endorfiny i super samopoczucie. A że wkoło złote liście? To jeszcze lepiej!

 

Z biegowymi pozdrowieniami!

Zabiegane.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia są własnością serwisu zabiegane.com.
Kontakt do autora: kontakt@zabiegane.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *